Mahir Akkoyun: ‘Bu İlk Değil, Muhtemelen Son da Olmayacak’

Market raflarına yapıştırılan ‘Bu ürün size pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde’ yazılı etiketleri tasarlayan Mahir Akkoyun, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ iddiasıyla dün İzmir’de gözaltına alınmıştı. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Mahir Akkoyun’dan ilk açıklama geldi. Akkoyun, ”Bu ilk değildi, muhtemelen son da olmayacak. Dün benim üzerimden yapılmaya çalışılan şey, bu sömürü düzeninden bıkmış olan milyonlarca insana seçim öncesinde gösterilmiş bir sopaydı. Ancak verilen tepkiler ve yükselen sesler bu sopayı ortasından kırmış oldu” dedi.

Mahir Akkoyun, sosyal medya hesabı üzerine bir açıklama paylaştı.Akkoyun açıklamasında “Ben yıllardan beri örgütlü mücadele içinde yer almaya çalışan, mevcut toplumsal ve siyasal gündeme dair kendi dünya görüşüm çerçevesinde tasarımlar üreten sosyalist bir görsel iletişim tasarımcısıyım” dedi.

Daha önce de hakkında soruşturma açıldığını dile getiren Akkoyun, “Oluşturduğum tasarımlar nedeniyle hakkımda daha önce de soruşturma açıldı, gözaltına alındım ya da ifadeye çağırıldım. Bu ilk değildi, muhtemelen son da olmayacak. Dün benim üzerimden yapılmaya çalışılan şey, bu sömürü düzeninden bıkmış olan milyonlarca insana seçim öncesinde gösterilmiş bir sopaydı” diye konuştu.

”Ancak verilen tepkiler ve yükselen sesler bu sopayı ortasından kırmış oldu. Binlerce insana ulaşması için yaptığım şeyler, beklentilerimin çok ötesine geçerek birkaç saat içinde milyonlarca insana ulaşarak Türkiye’nin gündemine oturdu. Benim sözüm herkesin sözü, herkesin sözü benim sözüm haline geldi.”

Akkoyun’un açıklamasının devamı ise şöyle: ”Bu ülkede gözaltına alınan, uydurma gerekçelerle hakkında soruşturma başlatılan, siyasi duruşu ve mücadelesi gereği tutsak edilen ya da tutsak edilmeye çalışılan tek kişi ben değilim. Bu düzenle kavgalı olduğu için tutsak edilen, alıkonulan, bedel ödetilen milyonlarca insan var. Bizi yoksulluğu, sefalete, açlığa, sömürüye mahkum edenlerden ve onların bu düzeninde kurtulmak istiyorsak, aynı dayanışma ve birlikteliği o insanlarla da göstermek, birlikte mücadele ederek kazanmak zorundayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir