Samsung 2024 Model TV Serisi, Lansman Öncesi Yüksek Güvenlik Standartlarını Karşılayan CC Sertifikası Aldı

Dünya genelinde 31 ülke tarafından kabul edilen global bir ölçüt olan CC sertifikası, bilişim teknolojilerine yönelik ürünlerin güvenlik bütünlüğünü değerlendiriyor. Samsung’un TV ürünlerinde kullanılan üst düzey güvenlik çözümü olan ve yıldan yıla geliştirilmeye devam edilen Samsung Knox, art arda 10 yıldır CC sertifikası almayı başarıyor. Samsung Knox’un, yakın zamanda lanse edilecek 2024 model TV’ler için şimdiden aldığı onay, ürünlerin küresel güvenlik standartlarına uyumunu gösteriyor.

Samsung Electronics Görsel Ekran İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yongjae Kim, sertifikayla ilgili şunları söyledi: “Günlük hayatımız giderek daha da bağlantılı hale geliyor ve Samsung, kullanıcıların kişisel bilgilerinin gizliliği ve güvenliği için duyulan temel ihtiyaca odaklanmaya devam ediyor. Bu nedenle TV’lerimizde kullandığımız Samsung Knox güvenlik çözümünün 10 yıl üst üste CC sertifikası almasından gurur duyuyoruz. Bu başarıyı güvenlik önlemlerimizi ve standartlarımızı sürekli olarak güçlendirilmemize borçluyuz.”

Teknoloji ürünlerine tutarlı ve hassas güvenlik değerlendirme standartları kazandıran CC, değerlendirme ve belgelendirmenin verimliliğini de artırıyor. Geliştirilmiş değerlendirmeler yapan ve tutarlı standartlar sunan CC, bu sertifikayı almaya hak kazanan bilişim ürünlerine duyulan güveni artırmayı hedefliyor. CC sertifikası, bir Koruma Profili (PP/ Protection Profile) ile bir Güvenlik Hedefini (ST/ Security Target) kapsıyor. Samsung Knox, sertifika bileşenlerinden Güvenlik Hedefini başarıyla karşılayarak CC standardı almayı başardı.

Samsung Knox’un aldığı CC sertifikası, üç temel güvenlik özelliğine vurgu yapıyor:

  • Tizen İşletim Sistemini İzleme: Samsung Knox, potansiyel bilişim korsanlığı tehditlerini gerçek zamanlı olarak aktif bir şekilde tespit ediyor ve Samsung TV’lerin çekirdeği olan Tizen işletim sisteminin kritik bölümlerindeki yetkisiz değişiklikleri tespit ediyor.
  • Kimlik Avı Yapan Web Sitelerini Engelleme: Samsung Knox, kullanıcıların girdiği web sayfalarının doğrulamasını yapıyor, kullanıcı verilerini ve gizliliğini korumak için kimlik avı sitelerini erişim sağlanmadan önce engelliyor.
  • Kişisel Bilgilerin Gelişmiş Korunması: Samsung Knox, güvenlik işlevlerinde kullanılan özel işlemci Samsung Knox Vault ile sağlanan güvenli bağlantı yoluyla kullanıcıların hassas kişisel verilerinin etkin bir şekilde korunmasını sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir